Nykøbing-Slagelsevej 35B, Hønsinge, 4560 Vig

Hegn i skel er lave, udsigten siger tak, det gør de vilde dyr også ...

Nykøbing-Slagelsevej 35B, Hønsinge, Vig - Plantegning

Specifikationer

Villa
  • Pris:3.995.000 DKK
  • Ejerudgift: 2.589 DKK
  • Boligareal:172 m2
  • Grundareal:6.330 m2
  • Værelser:5
  • Garage:49 m2
  • Byggeår:2008
  • Energimærke:
    B

Hegn i skel er lave, udsigten siger tak, det gør de vilde dyr også ...

Helårshus. Med skov og strand på begge sider ligger Vig midt i smørhullet Geopark Odsherred. Vig er en by med kun små 1600 indbyggere, men alligevel stor nok til at have eget postnummer, Odsherreds eneste biograf og Vig Festival som Odsherreds svar på Roskilde Festivallen. Vig Festival er 3 dage i juli med højde og fart og musik, fest og ballade for hele familien. Huset på Nykøbing-Slagelsevej 35B er så nyt som fra 2008. Det står med de smukkeste solnedgange og fineste udsigt til marker og vilde dyr som rådyr og store rovfugle. Hegn i skel til naturen er lave, udsigten siger tak, og det gør de vilde dyr også.

Lav ejendomsbeskatning

Med 172 m2 er her plads til både den unge børnefamilie og den ældre familie med børn og børnebørn på overnattende besøg. Med 6.330 m2 jord er her mulighed for hestehold. Vi er i landzone med de fordele, der følger med lav ejendomsbeskatning. Alt er velholdt, alt er lige til at flytte ind i med en imponerende udsigt til Odden og Trundholm Mose. Huset ligger tæt på dagligdagens bekvemmeligheder, sport og kultur, her er gode skoler, både de private og de kommunale. Vi er på landet, men ikke langt ude på landet. Der er få kilometer til Sejerøbugten med nogle af de bedste strande på Sjælland, 10 kilometer til fjordvandet i Isefjord, 25 kilometer til Holbæk, 40 til Kalundborg, 50 til Roskilde, 6 til Asnæs og en time til København.

Hornfisk og havørreder

Vig er en del af de UNESCO-bevarede områder i Odsherred. Odsherred er kendt for sine mange gårdbutikker og boder med grøntsager fra jorden og bær fra buske og træer. Hornfisk og havørreder kan godt lide strandene i Odsherred. Det er i hvert fald de strande, de oftere svømmer ind til end så mange andre strande i Danmark.

Bestil salgsmateriale

Nykøbing-Slagelsevej 35B, Hønsinge, 4560 Vig

Hej **name**, du har bestilt salgsmateriale på Nykøbing-Slagelsevej 35B, Hønsinge. Mange tak, du kan se materialet direkte her på skærmen om lidt. Hvis ikke, hører vi gerne fra dig. Vi kontakter dig en af de nærmeste dage for at høre hvilke tanker du gør dig om Nykøbing-Slagelsevej 35B, Hønsinge.

Kontakt­person

Lasse Grønbæk Mathiassen

Lasse Grønbæk Mathiassen
Filialchef
Ejendomsmægler & diplomvaluar MDE
lasse@eltoftnielsen.dk 30 87 14 93

Udforsk andre boliger af samme type
Villa

Lyngvej 127, Ellinge Lyng, Vig

Villa

Lyngvej 127, Ellinge Lyng, Vig

Pris

2.495.000 DKK

Boligareal

116 m2

Grundareal

2.506 m2

Værelser

5

NYHED
Blåbærvej 47, Hørby, Holbæk

Villa

Blåbærvej 47, Hørby, Holbæk

Pris

2.995.000 DKK

Boligareal

161 m2

Grundareal

708 m2

Værelser

6

Toftevej 10, Ordrup, Fårevejle

Villa

Toftevej 10, Ordrup, Fårevejle

Pris

3.295.000 DKK

Boligareal

145 m2

Grundareal

700 m2

Værelser

5