Hagenæsdal 9, 4040 Jyllinge

Højt beliggende udsigts villa i Jyllinge...

Hagenæsdal 9, Jyllinge - Plantegning Hagenæsdal 9, Jyllinge - Plantegning Hagenæsdal 9, Jyllinge - Plantegning

Specifikationer

Villa
  • Pris:5.795.000 DKK
  • Ejerudgift: 3.100 DKK
  • Boligareal:200 m2
  • Grundareal:1.940 m2
  • Kælder:68 m2
  • Værelser:5
  • Garage:46 m2
  • Byggeår:1998
  • Energimærke:
    A2010
  • Tjek boliglån

Højt beliggende udsigts villa i Jyllinge...

Ønsker I at give Jeres børn, den bedste start i livet, er Jyllinge det oplagte valg. Her kan i give dem en god og tryg opvækst i en by med nærvær og tryghed. Der er 2 gode skoler, idræts haller, træningscenter, svømmehal og et stærkt velfungerende foreningsliv. Villaen ligger med flot udsigt til Roskilde fjord og er til den store familie som elsker plads, både ude som inde. I den store park lignende grund er der rigeligt plads til leg eller man kan slappe af og nyde stilheden, som er enestående for dette område, på husets terrasser.

I bydes velkommen i en stor entré der straks giver fornemmelsen af plads og luft, som fortsætter igennem resten af huset. Dette gælder især i det store fællesrum, som består af en kæmpe, lys stue, der fortsætter forbi hyggepladsen foran brændeovnen og over i stort køkken-alrum. Huset er indrettet således at der er forældre afdeling med soveværelse samt badeværelse med spa/badekar og separat brusekabine. I børene afdelingen er der 3 gode værelser og eget badeværelse med bruser.

Derudover er der en stor tør kælder med gulvvarme, hvor børnene rigtigt kan udfolde sig eller hele familien kan dyste i en bordtennis kamp. Desuden er der endnu et værelse samt badeværelse. Det er også her man finder vaskerummet og en ekstra udgangsdør. Der er ny installeret luft til vand varmepumpe og solvarme hvilket er med til at energioptimere huset og holder udgifterne til opvarmning nede. Derfor også den flotte energimærkning på huset.

Huset er bygget i røde mursten ligesom den store anvendelige garage med gulvvarme indlagt. Hvor der er plads til både bil, opbevaring og/eller hobbyværksted.

Beliggende på lille blind vej med sti til fjorden. Så man på få minutter kan nyde naturen langs Roskilde eller tage en dukkert fra badebroen. Samtidig er I tæt på både daginstitution, skole og indkøb. Derudover byder Jyllinge også på restauranter, cafe, kulturhus og lystbådehavne, mens i hurtigt og nemt kan nå til Roskilde eller København.

 

Bestil salgsmateriale

Hagenæsdal 9, 4040 Jyllinge

Hej **name**, du har bestilt salgsmateriale på Hagenæsdal 9. Mange tak, du kan se materialet direkte her på skærmen om lidt. Hvis ikke, hører vi gerne fra dig. Vi kontakter dig en af de nærmeste dage for at høre hvilke tanker du gør dig om Hagenæsdal 9.

Kontakt­person

Kevin Sparwath Nielsen

Kevin Sparwath Nielsen
Salg & vurdering
kevin@eltoftnielsen.dk 31 14 79 05

Udforsk andre boliger af samme type
Villa

Rugvej 5, Jyllinge

Villa

Rugvej 5, Jyllinge

Pris

4.795.000 DKK

Boligareal

170 m2

Grundareal

1.200 m2

Værelser

8

Storkevej 22, Jyllinge

Villa

Storkevej 22, Jyllinge

Pris

3.795.000 DKK

Boligareal

213 m2

Grundareal

1.223 m2

Værelser

5

Snekkerupvej 70, Snekkerup, Borup

Villa

Snekkerupvej 70, Snekkerup, Borup

Pris

5.495.000 DKK

Boligareal

191 m2

Grundareal

14.783 m2

Værelser

4